K14NET Ölçme ve Değerlendirme İşlemleri

Öğrencilerinizin tüm sınavlarını takip edebileceğiniz modüldür.

LYS, TEOG, LKS, TYT, AYT, UDS... ihtiyacınız olan tüm sınav tiplerini değerlendirir.

Sınav Tanımlama

Sınavlarınızı sisteme ekleyin Yeni sınavını sisteme ekleyin. Cevap anahtarı ve kazanımları tanımlayın, istediğiniz zaman uygulayın.

Sınav Değerlendirme

Tanımladığınız sınavı istediğiniz sınıf düzeyine ekleyin. Optik dosyasını yükleyin ve değerlendirin.

Optik Formlar

İstediğiniz optik formunu tanımlayarak sınav değerlendirme işleminde kullanabilirsiniz..

Şablonlar

Puan tipini ve hesaplama değerlerini girin, Yada K14NET tarafından eklenmiş şablonları kullanın. Her türlü sınavı değerlendireceğiniz yapıyı kurun.

Sınavları paylaşın

İster size bağlı kurumlar, isterseniz K14NET sisteminde mevcut herhangi bir kurumlar sınavı paylaşabilir ve ortak sınav havuzu oluşturabilirsiniz.

Veli, Öğretmen, Öğrenci

Tüm sınavları kurumunuzda kayıtlı öğrenciler ve bağlı tüm velileri görebilir. Analizlerini alabilir. Kazanım başarısını takip edebilir.


layout styles

Sınav Değerlendirme & İşlemleri

Ölçme değerlendirme işlemleri tamamıyla dinamik bir yapı olarak hazırlanmıştır. Amaç her türlü sınav sistemine ayak uydurma veya kurumun kendine özgü sınav sistemi oluşturabilmesini amaçlamaktadır. Kurumlar sistem üzerinde her türlü formülü ekleyerek istedikleri sınavı istedikleri hesaplama yöntemine göre değerlendirebilmesine olanak sağlar.

Kazanımlar ortak bir havuz olan k14net merkezinde yüklenir ve her kurum bu kazanımları kullanır. Sınav tanımlama işlemlerinde tanımlanan sınavı şablon bilgisine göre kazanımlar eklenerek sınavın yada öğrencinin kazanım değerlendirme sonrası listelerine ulaşabilir ve analiz edebilirsiniz.


Sınav Paylaşma

Sınav Paylaşımı, sınav paylaşma işlemi başka kurumların aynı sınavı tanımlamadan değerlendirme eklemesine olanak tanır. Bu doğrultuda aynı sınavı birden fazla Okul yada Kurs ile paylaşabilirsiniz..

Öğrenci ödeme planı hazırlarken tanımladığınız sabit bilgilerle otomatik olarak Ödeme Planı oluşturabilirsiniz. Tahsilatlarınızı takip edebilirsiniz. Ödeme planı yapılmayan öğrenci listesi alabilirsiniz.

style switcher
layout styles

Sonuç Listeleri & alma

Sınav sonuçlarınızı istediğiniz şekilde alın.

İster öğrenci listeleri, ister karne, isterseniz öğrenci gelişim raporu tüm ihtiyaçlarınızı karşılar.

Sorunun zorluk derecesini, isterseniz birden fazla sınavı Doğru, Yanlış, Net Puan karşılaştırmalarınız, isterseniz ders bazlı sınav kazanım analizlerini alabilirsiniz, .